Herkes doğal saç bakımından bahsediyor çünkü maalesef piyasada satılan her saç ürünün içinde paraben başta olmak üzere birçok kimyasal madde kullanılıyor ve bu kimyasalların başta kanser gibi birçok hastalığı tetiklediğini, saç diplerimizde sorunlara sebep olduğunu biliyoruz. Saç tipi diye bir kavram oluşturulsa da, aslında birçok fitoterapi uzmanına göre saçların tipinden çok hayat şeklimiz ve yeme alışkanlıklarımız saçlarımızın temel yapısını oluşturuyor. Zaten saçlar, rengini, uzama hızını, kalınlığını ya da inceliğini genetik olarak, kalıtımsal özelliklerimizden alıyorlar. Saçlarınızın kuru ya da yağlı olması ise genetik bir özellik değil, sizin beslenme şeklinizle ve uyguladığınız kimyasal şampuanlarla oluşuyor.

Uyku düzeninize, yağlı, acılı ve şekerli gıda tüketiminize, stres ve güneşin zararlı etkilerine dikkat ettiğiniz takdirde, pek çok saç sorununuzun çözümlendiğine şahit olacaksınız.

Uzmanlar saç boyalarının ve kimyasal saç tedavilerinin, saç diplerine, hatta saç kılı köklerine oldukça zararlı olduğunu söylüyorlar. Yüzyıllardır saça iyi geldiği bilinen birçok faydalı ot bulunuyor. Doğal saç bakımında kullanabileceğiniz otlar:

Kuru saçlar için, mürver çiçeği, maydanoz, ısırgan ve adaçayı

Saçlarınıza hacim ve parlaklık katmak istiyorsanız şampuanınızın içine kaynatıp karıştırabileceğiniz bitkiler su teresi, kaz otu, biberiye ve ıhlamur çiçekleridir.

Kepek sorununuz varsa, sarı papatya, kara pelin, ısırgan ve kekik bitkilerinden herhangi birisini kullanmanız da mümkün.

Eğer bunlardan hiç birini yapacak vaktiniz yoksa, Doctor B Hait Fit şampuanı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bitkisel kök hücre teknolojisi ile geliştirilen şampuan formülasyonu saç dökülme sorununuza da çare olacak.